FUT, FIFA Ultimate Team sözcüğünün kısaltması olarak kullanılıyor. Ayrıca en mükemmel futbol takımı anlamı da taşıyor. Dünyada bile tek bir mükemmel takım yok bu nedenle oyun içerisinde de sizleri zorlu rakipler bekliyor. Bu sebep den dolayı dengeli ve gen puanı yüksek bir takım toparlamanız gerekiyor. Biliyorum dünya starlarını takımınızda barındırmak istiyorsunuz. Ama o iş o kadar kolay olmayacak. Oyunda en çok beğendiğim hiç etkinlik bitmiyor biri bitmeden diğeri başlıyor. Bu etkinlikleri bir çoğunda para harcamanız gerekse de yapa bileceğiniz bir şey yok . Tabi ki para yatırmadan da bu oyunu oynamak mümkün. Android oyun ve ios oyunları spor platformunda tercih edilen bir oyun. Oyun içerisinde genel etkinlikler sekiz saate bir yenilenir.

Fifa Mobil Ana Sayfa

Kaçırırsanız çok şey kaçırmış olursunuz bu nedenle dikkatli olmalı ve etkinlikleri kaçırmamalısınız. Etkinliklerin geneli yaklaşık bir ay gibi bir süre sürüyor. Para yatırmadan şanslı iseniz üç veya dört futbolcu takımınıza kata bilirsiniz. Tabi bunları almadan önce takımının genini yükseltecek futbolcuları değerlendirmelisiniz.

Fifa Mobil Takım

Sizlere futbolcu önerilerinde bulunamam yeri geldiğinde ne yıldız futbolcuların bile bulunduğu takımlar rakipler için keklik ola biliyor. Bunun nedeni ise gen olayına dikkat etmemenizden kaynaklanıyor.

Kimya

Fifa Mobil Takım

İlk öncelikle takımınızı kuracağınız bir lig belirlemek. Örneğin İtalya mı , Türkiye mi, Almaya mı, İspanya mı belirli liglerden  bir kaçını da seçe bilirsiniz ama ilk önce ana takımının ligini ve takımı belirleyin. Bu takım üzerinde oyuncular almaya çalışın. Kimya dediğimiz olay lig , ülke ve takım ile artan bir olaydır. Yani örneğin hücum hattını alman orta sahayı İspanyadan oyuncular ile karmaşık takım ile kimya yapamazsınız.

Fifa Mobile Kimya Düşük

Mesela Juventus Burada bulunan oyuncuları toplayın daha sonra bu kadroda içinize sinmeyen düşük olan oyuncuları değiştirin buna da ülke ve diğer İtalya takımlarından yapabilirsiniz . Bu sefer kimya sorunu ortadan kalkar . Kısa olarak özetleyecek olursak aynı takımda , ülkeden olan ve aynı ligde oynayan  oyuncular bir birine alışkın olduğu için kimya artacaktır. Peki kimya neden bu kadar öneli derseniz kimya ve gen olayı ligde işinize yarayacak etkinliklerde yaramasa da sizin diğer online oynayan oyuncular da işinize yarayacaktır. Gen ne kadar yüksek ise o kadar kolay pozisyonlar bulacaksınız ve rakibinizden bir adım önde olacaksınız.

Lig

Dördüncü seviyeye geldiğinizde yani her oyunda olduğu gibi dördüncü level olduğunuzda ligler açılacak diğer oyuncularla karşılaşacaksınız.  Çoğu oynan çoklu oyunculu oyunlarda genelliklede strateji oyunlarında bulunan birlik, klan , lonca , guild gibi burada da ligleri  öyle düşüne bilirsiniz. Katılacağınız ligler öncelikle sizlerden ön şartlar istiyor. Gücünüz ve geniniz oyunda ne kadar aktif olduğunuz gibi bir çok şeyi soruyor. Eğer onlara uygun iseniz sizleri liglerine alıyorlar. Bunları sormalarının nedeni ise diğer liglerle olacak kapışmadır. Oyun içerisinde olan rastgele bir birine yakın veya ufak değişik güçlü rakiplerde karşınıza gele biliyor. Kısa tabiri Lig lige karşı atak üzerine dayalı her oyuncunun üç atak hakkı bulunuyor toplamda en çok gol atan lig kazanıyor. Turnuvayı kazanırsanız 3, berabere kalırsanız 2, kaybederseniz de 1 adet lig jetonu elde edeceksiniz. Lig oyuncularından o anki güncellemeye göre değişiklik gösterecek olan oyuncuyu bu şekilde elde edeceksiniz

Karşı Atak

Fifa Mobil Karşı Atak

Karşı atakta online rakipler ile karşılaşarak onları yenerek puanlar kazanıp lig atlaya biliyorsunuz. Atladığınız liglerden sizlere ödüller geliyor. Karşı atağı etkin ve başarılı bir şekilde geçe bilmeniz için geniniz ve kimyanız yüksek olmalı rakibinize göre ne kadar yüksek olursa o kadar karşı karşıya ataklar elde edeceksiniz. Kazananı ise en çok gol atan kazanacak arkadaşlar. Beraberlik durumunda ise en güçlü olan daha az puan alacak. Güçsüz olan daha fazla puan alacak. Bu puanlarla da ligleri atlayacaksınız. Kazandığınızda sizlere paketler verecek bu paketleri açarak beceri geliştiricileri alacaksınız. Bu paketlerinde farklıları var ve açılma süreleri mevcuttur. En yüksek yirmi dört saatlik olan ve en iyi beceri geliştiricisini veren paket. İki saatlik olanı , dört saatlik olanı , altı saatlik olanı , on iki saatlik olanı ve yirmi dört saatlik olanı bulunmakta . İsterseniz süreleri beklemeden fifa points ile beklemeden aça bilirsiniz. Ama gerek yok ben bekleyin derim.  Bu bölümde sadece ilk yarı oynanıyor arkadaşlar. İkinci yarı oynanmıyor.

Teke Tek

Fifa Mobil Teke Tek

Teke tek de ise arkadaşlar tam bir maç oynuyorsunuz rakipleriniz ile . Burada da gen ve kimyanın önemli olduğu kadar sizinde becerikli olmanız önemli çünkü burada sadece öneli pozisyonları oynamıyorsunuz oyun direk tek maç üzerine kurulu. Kim kazanırsa o puan ve ödülleri alıyor. Yaklaşık üç dakika süren bir maç yapıyorsunuz bütün kontrol sizde ve becerinizde. Burada da karışı atak da olduğu gibi lig atlamak için yaptığınız maçları kazanmak zorundasınız. Aldığınız her maçta burada da paketler kazınıyor onları da aynı süreler içerisinde açıyorsunuz.  Teke tek ve karşı atak görevleri bulunmakta onları yaparak elmas ve bir çok ödülü elde edebilirsiniz.

Not: Teke tek ve karşı atak beni sinir ettiği için telefona  yumruk atıyordum arkadaşlar sizler bunu lütfen yapmayın sonra telefon gümbürtüye gele biliyor.

Etkinlikler

Fifa Mobil Etkinlik

Bu bölümün içerisinde birden çok etkinlik bulunuyor bunları yaparak bir çok oyuncuyu elde ed bilirsiniz. Erkinlikleri anlatmayacağım sebebi ise çok çabuk değişkenlik göstermesinden dolayı. Sabit kalıcı olanları sadece anlatacağım arkadaşlar.

Yetenek Avı

Fifa Mobil Etkinlik

Bu bölümde arkadaşlar  sizlere ligler sunulacak burada yaptığınız maçlardan puanlar toplayarak o lige de oynayan futbolcuları elde ede bileceksiniz. Bundan önce mutlaka puan biriktirin ve en iyi oyuncuda o puanları harcayın arkadaşlar. Kimyanıza uygun ve geni yüksek futbolcuları tercih etmeye çalışın arkadaşlar.

Mücadele

Fifa Mobil Etkinlik

Mücadelede bulunan bölümleri geçerek bir birinden güzel oyuncuları takımınıza kata bilirsiniz. Puanları da toplayarak ödüller bölüm de bulunan oyunculardan puan karşılığı ala bilirsiniz.

Haftanın Takımı

Fifa Mobil Etkinlik

Fifanın belirlediği o hafta iyi performans sergileyen oyuncuları seçerek sizlere sunacaktır bu oyuncuları almak için günlük etkinlikleri bitirip puan toplamanız gerekmektedir.  Size vereceğim taktik şudur ki 1000 puan toplamdan harcamayın puanlarınızı arkadaşlar. Birde size lazım oyuncu gelene kadar bekleyin. Her çarşamba yenileniyor.

Takım Kahramanları

Fifa Mobile Takım Kahramnaları

Burada takım istenilen miktarda takım logolarını toplayarak ödüller kısmından oyuncuları ala biliyorsunuz.

Üstünlük

Fifa Mobile Üstünlük

Üstünlük bölümünde fifanın belirlediği oyuncuları alıp gelişimini sağlaya biliyorsunuz bu etkinlik her pazartesi yenileniyor.

Pazar

Fifa Mobil Pazar

Oyuncu satıp ala bileceğiniz bir bölüm arkadaşlar burada takımınızda tutmayacağınız oyuncuları satıp paranızı biriktirip takımınıza lazım olacak oyuncuyu satın alabilirisiniz.

Fifa mobil de  şuan aktif olup  anlatmadığım bir çok etkinlik bulunmakta anlatmama sebebim ise bir ay sonra bu etkinliğin değişecek olması onu ayrı bir konu içerisinde sizlerle paylaşıcam arkadaşlar. Bu oyun spor severlerin dikkatini çeke bilecek güzel bir oyun başka incelemesini yapmamızı istediğiniz oyunlar var ise bizlere aşağıda yorum kısmına yaza bilirsiniz. Android en iyi oyunlar kısmında baya ses getirmiş bir spor oyunu arkadaşlar. İOS oyunları kısalmanın da ise başarılı bir oyun.

Ücretsiz Oyun İndir

Play Store Linki App Store Linki

1 Yorum

  1. Harikasınız Mert bey gerçekten güzel bir içerik bu kadar ayrıntıya yer veren yok. Oyun içeriklerinizi beğenerek okuyorum. Çoğu bu tarz web siteleri sadece içerik olsun diye yazılan oyun incelemeleri ile dolu. Siz çoğu ayrıntıya yer vermektesiniz. Bir okur olarak teşekkür ederim. Birtek eksiğiniz oyun videolarını çekseniz bizleri daha çok aydınlatırsınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz