Tom Clancy'nin Divisi 2 İnceleme
Tom Clancy’nin Divisi 2 İnceleme

 

İlk piyasaya sürülme tarihi: 15 Mart 2019

Motor: Kardelen

Yayıncı: Ubisoft

Geliştiriciler: Massive Entertainment, Ubisoft Reflections, DAHA FAZLA

Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

Türler: Aksiyon Rol Yapma Oyunu, Üçüncü şahıs nişancı

Tom Clancy’nin Divisi 2 İnceleme

Tom Clancy’nin Divisi 2’si

Tom Clancy'nin Divisi 2 İnceleme
Tom Clancy’nin Divisi 2 İnceleme

Tom Clancy’nin Divisi 2 İnceleme.2016 yılında çıkan ilk oyun ilgi odağı olmuş ve çok beğenilmişti. Oyunun fiyatı tüm platformlar da cep yaksa da vazgeçilmez hale gelmişti. Bir çok oyun severi aksiyon bölümlerine boğan baş yapıt. Devam edecek olan serisinde ha büyük bir beklenti içerisine girilmişti. Şimdi bu beklentileri biz oyun severlere karşılıyor mu bakalım.

Tom Clancy’nin Divisi 2 İnceleme.Hatırlayacaksınız ki ilk oyun New York’ta geçiyordu Tom DiTom Clancy’s The Division 2 ise  Amerika’nın Başkentine uzanan bir seri Washington Dc ‘de geçiyor. Oyun artık bir seri haline gelmiş durumda. Oyun ilk bölümü beyaz sarayda geçiyor görevimiz ise beyaz sarayı kurtarma. Kurtardıktan sonra ise beyaz saray artık bizim oluyor. İlk safe house açmış oluyoruz.

DİVERSİYON 2

 

Güvenli Ev

İlk oyunu oynayanlar bilir. Çeşitli ekipmanlar ve görevleri aldığımız güvenli bölgemiz oluyor.

Oyuncular tek başlarına mı  oynamayı mı yoksa iki ve dört  kişilik takımlarda mı oynamayı tercih edeceklerine karar verebilecekler. Ayrıca, oyun sonu içeriği de dahil olmak üzere hangi görevleri tek başlarına olarak oynayacağına ve hangi takımlarda oynayacağına karar verebilirler. Ancak bu, sekiz kişilik takımlara ihtiyaç duyacak olan yeni Baskın Modu için geçerli değildir.

Oyunun Görsel Tasarımı

İlk oyunda oyun görsel tasarımı bizleri büyülemişti . Harika görsellik bunun yanında gerçeklik gerçekten oyunun tanına varmamıza neden olmuştu. Ben bu oyunun ikinci serisin de biraz daha fazla bir şey beklemiştim  ama biraz atlında kaldı gibi. Nedeni ise yaklaşık ilk serinin üzerinden üç yıl gibi bir süre geçmesine rağmen ilk serisinden bir tık üstün olması beni üzdü. Daha fazla gelişim kat ede bilirdi. Artık cihazlarımız bunları karşılıya biliyor. Ekran kartlarımız gayet iyi RTX ekran kartları ile daha güzel bir görsellik ile karşı karşıya kala bilirdik. Bu baş yapıt sadece pc ayrı bir görsellik yapılsaydı bu sefer konsol oyunları satamayacaklardı. Bir nevi pazar piyasası büyük ihtimal ile konsollar ne zaman pc grafik anlamıyla geçerse oyunlarda görsellik kısmını artıracağa benziyor.

 

Ana kampanya dışında, Ubisoft yeni yan görevler, harita genişletmeleri ve olası modlar dahil zamanla oyuncular için ücretsiz DLC yayınlamayı planlıyor. Özel Beta, yakın gelecekte Xbox One için piyasaya sürülmesi planlanan bir demo ile oyunu ön sipariş veren belirli topluluk üyelerine açık olacak.

Oyun İçeriği

Oyun atmosfer açısından bu sefer biraz daha zengin ve her bir yerin ayrı hikayesi varmış gibi.Oyunda üç adet Dark Zone bulunacak. İlk oyundan da hatırlayacaksınız ki direk Dark Zone olarak adlandırlmıştı. Bu sefer üç ayrı bölge olacak. Bu bölgelerdeki görevlerin hepsi ayrı ödüller verecek. Peki bu bölgelerin adları neler. Dark Zone West ,Dark Zone South ve son olarak da Dark Zone East .

The Dıvısıon 2 Oyun Haritası

İlk oyuna göre farklı olarak da sekiz kişilik co-op görevlerini yapma imkanına sahip olacaksınız.  Skil mantığı ilk oyuna aynı diye biliriz. Bu skiller ise söyle Seeker Mine, Bunlar Assault Drone , Chem Launcher ve son olarak da Hive. Oyunun haritası ilk oyundaki gibi büyük. Gerçeklik payı için oyun severlere sanki gerçekten Washington Dc ‘de sokaklarında geçiyormuş hissiyatı sağlıyor.Bazı yaratıcı lisanslar aldılar. Bunun nedeni ise Manhattan’ın dar sokaklarının yerini daha geniş düzlüklerle değiştirerek perspektiflere ve daha fazla kırılganlığa izin verdiler.Oyunun yapımcısı firma olan Ubisoft haritanın önceki oyundan %20 daha büyük olacağını ve bunların önceki oyuna göre farklı oyun stili ve oyun deyimine yöneldiğini belirtti.

 

Oyunun sistem gereksinimleri ise

 

Minimum sistem gereksinimleri

İşlemci: AMD FX-6350 | Intel Core i5-2500

RAM: 8 GB

Ekran kartı: AMD Radeon R9 270 | Nvidia Geforce GTX 670

Önerilen Sistem gereksinimleri

İşlemci: AMD Ryzen 5 1500X | Intel Core i7-4790

RAM: 8 GB

Ekran kartı: AMD RX 480 | Nvidia Geforce GTX 970

Dikkatinizi Çekecek Diğer Oyunlar

Hız İhtiyacı Yok Limit Yok İncelemesi

Fifa Mobile Oyun İncelemesi

Asphalt Xtreme Mobil Oyun İncelemesi

Mortal Kombat Mobil Oyun İncelemesi

F1 Mobile Racing – Android En İyi Oyunlar

Real Racing 3 Mobil Oyun İncelemesi

Oyunlar Bölümünde Mobile Royale İnceledik

Rise Of Kingdoms Nedir Nasıl Oynanır

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz