TOTAL WAR: ÜÇ KRALLIK İNCELEMESİ.Generallerimden ikisi, zıt sayılarıyla düello yapmak için bir tarlanın ortasında yerinden çıkar. Savaşın geri kalanı uzaktan devam ediyor, ancak generaller birbirlerini vurup bıçaklarken gösterişli hareketleri izlemek için yakınlaştırdım. Zaman zaman bir ok salkımı ya da binicili bir at arka plandan geçecek, ama ben daha çok Tekken oyununa benzeyen bir şeye odaklanıyorum.

TOTAL WAR: ÜÇ KRALLIK İNCELEMESİ
TOTAL WAR: ÜÇ KRALLIK İNCELEMESİ

Toplam Savaş

Üç Krallık esinlendiği hikayeyi benimser, Üç Krallık’ın Romantizm’i Luo Guanzhong tarafından sıkı tarihsel doğruluktan ziyade. Askerler, yorulmadan savaş alanını sonsuza kadar sürecek şekilde koşabilirler. Liderleri, efsanevi mızrak taşıyan ve tüm birimleri tek elle yenebilen karmaşık geçmişleri ve rakipleriyle yaşamdan daha büyük rakamlar. Cao Cao gibi karakterler, tarih kitaplarının iyi bir cetvel olduğunu ve aynı zamanda oldukça iyi bir şair olduğunu öne sürdüğü zaman, şapka damlalarında savaşları varoluşta manipüle edebilen beyni kötü adam efendisi olarak atılıyor.

Romantizm Modu

Birimin yeniden konumlandırılmasında daha önemli bir rol oynamak veya düellolardan kurtulmak ve generallerin korumalarının çoğunu yapmak için dayanıklılığın olmasını istiyorsanız, bir kampanya başlangıcında bunlardan bazılarını devre dışı bırakma seçeneği vardır. onların yerine savaşıyorlar. Alternatif, Romantizm Modu, Toplam Savaş boyunca gerçekte neler olduğunun dürüst bir kucaklaması gibi hissediyor. Bu, geniş taramanın aşina olduğu, ancak hareketlerin sakıncalı olduğu durumlarda inceliklerin göz ardı edildiği epik bir filme daha yakın olan bir tarih sürümüdür.

TOTAL WAR: ÜÇ KRALLIK İNCELEMESİ
TOTAL WAR: ÜÇ KRALLIK İNCELEMESİ

TOTAL WAR: ÜÇ KRALLIK İNCELEMESİ.Bununla birlikte, hala üç farklı gelir türünü küçük oranlarla artırmak zorunda kalacağınız türden bir destan. Warhammer oyunları ya da Britannia’daki kesilmiş Thrones için basitleştirilmiş sistemler partiye geri döndü ve yeni arkadaşlar edindi. Casusluk, kendi seçenekleriyle dolu bir menüye sahip olduğundan gömülü casuslar ticaret veya sabotaj şehirleriyle karışabilir. Karakterler yeterince terfi ettirilmezlerse düşecek bir memnuniyet puanına sahip olurlar. Sevindirilmiş generallerin bir iç savaş başlatmasını önlemek için, seviye atladığın mahkeme pozisyonlarının dikkatlice dağıtılması gerekiyor. (Ayrıca memnuniyetlerini artırmak için onlara güzel bir su saati verebilirsiniz.)

Diplomasi

Diplomasi, değiştirilebilecek en önemli ve hoş geldiniz alanlarından biridir. Daha önce bu kadar çok tahminde bulunmadığı durumlarda, rakip uluslarla uğraşmak sınıfta not almak ve sonra cevap beklemek gibi hissettirdi (“Benimle savunmasal bir ittifak kurmak istiyor musun, y / n”), Üç Krallık’ta tamamen şeffaf . Ne zaman bir komşumdan bir şey istediğimde, bu anlaşmanın işe yarayacağının otomatik olarak ne olacağını çözecek bir düğme var. Sadece düpedüz size, ne kadar paranın bu bölge ticaretini veya yiyecekleri, hatta evlilikleri garanti edeceğini, karanlıkta bıçaklanıp daha sonra başarısız olduklarında tekrar deneyeceğinizi söyler.

Total War Askerler
Total War Askerler TOTAL WAR: ÜÇ KRALLIK İNCELEMESİ

Diplomatik seçeneklerde daha ince bir tane var. Saldırgan olmayan eylemler ve ittifaklar arasında, sonsuza dek arkadaşlık garantisi olmadan, konfederasyon yolunda bir adım gibi davranan koalisyonlar, sendikalar var. İkiden fazla üyeye de izin veriyorlar. Bu yüzden, Barbarları Yenmek Konfederasyonunun düzenli olarak katılmak için sıraya giren yeni hizip liderleri var.

Koalisyondaki

Koalisyondaki herkes içeri girmesine izin verilen bir oy alır, bu yüzden haydut kraliçesi gibi biri sık sık masaya sallanır ve karar vermeden önce bile çoğunluğunca oy kullanır ve onaylamama izin veren bir düğme bırakır. ne yazık ki bu vesileyle reddederken onun uygulama. Herkesin istediği ayrıcalıklı bir lise klibin parçası olmak gibi geliyor ama tanrım, Zheng Jiang’ın Brad’in partisine ne giydiğini gördün mü? Talep reddedildi.

 

Diplomasi, diğer sistemler geliştikçe bile Toplam Savaş için zayıf bir nokta oldu, bu yüzden bunlar memnuniyet verici değişiklikler. Öyleyse, listeyi aşağı kaydırmak yerine, ticarete veya çekiciliğe kimin açık olduğunu hemen görmenize olanak sağlayan hızlı anlaşma düğmesi de budur.

Gaziler, aynı zamanda bir miktar özerklik talep edebilecekleri halde, gelirlerinin bir kısmını size kalıcı olarak teslim etmeyi önermek için çok istekli olan Üç Krallık’ın önemli bir parçasıdır. Düşmanlarınız, savaşları sonlandırmak için son bir hendek girişimi olarak sizi müttefikleriniz altındaki vassalage ‘ye bile götürebilir, sizi ya fethinden vazgeçmeye ya da söz konusu müttefiki üzmeye zorlayabilir.

Savaş ağalarının dünyası

Bir kampanyanın başında bir hizip seçmek yerine, bireysel bir lider seçersiniz. Bazıları Çin’i ele alma girişimlerinde çeşitli meşruiyet derecelerine sahip savaş ağaları, bazıları da dürüst haydutlar ve onlardan biri de şu anki çocuk İmparatoru ile kampanyaya başlayan bir tiran olan Dong Zhuo. rehin.

Total War Savaş
Total War Savaş

Bu çok farklı karakterler çok farklı başlangıçlar yapabilir – önerilen yeni başlayanların tercihi olan Cao Cao, ilk eyaletleri tamamlayabilmeniz için iyi bir yerleşim, bir ordu ve bir komşunuz olduğu için Toplam Savaş haberi gibi hissediyor. komutanlık denir). Bu arada, Liu Bei efsanevi generallerle dolu bir ordusu var ama evi yok ve herhangi bir yere yerleşmeden önce bir Sarı Türban isyancı ordusunu yenmek zorunda.

Her karakter, onları tanımlayan farklı bir tamirciye sahiptir. Gongsun Zan’ın askeri hükümeti askeri müfettişler için benzersiz bir mahkeme pozisyonu eklerken Sun Jian’ın dalgalı kahramanlık puanı askerlerin fiyatını ve karakterlerin memnuniyetini etkiliyor. Cao Cao, her fırsatta bir miktar güvenilirlik puanı kazanır ve onları diğer grupların duygularını etkilemek için harcayabilir, hatta temiz ellere sahip gibi görünmekle birlikte diğerleri arasında bir vekil savaş başlatırken 75 tanesini bir kereye mahvedebilir.

Warhammer 2

Bu ekstra manipülasyon derecesi diplomasiyi daha da eğlenceli hale getiriyor. Bu, yüksek elflerin Total War: Warhammer 2’de çalıştığı gibi ama daha da saf bir pislik olma yeteneğine sahip. Bunun gibi diplomasinin tam anlamıyla içine girebilmek, Üç Krallık’ın kampanya tarafını daha etkili kılıyor ve bir noktadan sonra her dönüş, kimin kime dönüştüğü konusunda bir mesaj geçit töreni ile başlıyor. Kendilerini ciddiye almayı zorlaştıran yoğun yüzleri çeken liderlerin imgeleriyle birlikte ortaya çıkıyorlar, hepsi biraz “Bu, şimdi en iyi arkadaşım olan Galler OF OF WU ile dostluk sona erdi.”

Üç Krallık’ın sıra tabanlı kampanya tarafının diğer kısımları daha az neşelidir. Nüfus önemlidir – doğru binaları inşa etmeyi kolaylaştıran yüksek bir büyüme oranı, ordularınızın ikmal oranını artırabilir, fakat aynı zamanda toplum bozukluğunun temel suçlusu olan aşırı nüfusa da neden olabilir. Çok fazla insanın olması da yiyecek tedarikini zorlamaktadır.

Çin

TOTAL WAR: ÜÇ KRALLIK İNCELEMESİ.Bu arada, para kazanan ve saygınlığı artıran binalar inşa etmeye devam etmek istiyorsun (bu şekilde daha yüksek rütbelerin kilidini açıyorsun, mahkemeni dolduruyorsun ve sonunda kendini Çin’in üç kralından birini ilan ediyorsun). Yolumun çeşitli binaların yükseltilmesi ile çalışılmasının Toplam Savaşın en sevdiğim parçası olduğunu söyleyemem ve 20 yerleşim yerinin kuzey tarafında bir şeyi kontrol ettiğinizde, tüm bu inşaatı idare etmek gerçek bir delik olabilir.

Savaş ağalarının dünyası
Savaş ağalarının dünyası

Başta, mahkeme üyelerinize, bir anlaşmaya bağlayarak ve bir tür ikramiye vererek, bir ödev verilebilir. Bunu yapmak için harita üzerinde dolaşmanıza gerek yok; casusluk gibi sadece bir menü. Ajanların ve kahramanların eski oyunlarda yaptığı bazı şeyleri tutmanın bir yolu gibi hissediyor, ancak sinir bozucu olmamaları için yeterince soyutlanmış ve aynı zamanda onları haritadan uzak tutuyor, böylece gerçek orduların işlerini yapmaları için ücretsiz.

Bir bakış açısına göre, kampanya haritasındaki tüm bu şeyler ve ekli menülerin çokluğu – Reformlardan bahsetmedim, her gelişmenin bir çiçeğin çiçeğini aydınlatan gerçek bir ağacın resmine haritalanan bir teknoloji ağacı —Sadece savaşlar için sahneyi oluşturuyor. Ve onlara, bir sonraki kuşatmayı, gerçekte ne kadar benzer olursa olsun, sonuncudan farklı hissettirebilecek bağlamı sağladığı doğrudur.

Ancak kendi iyiliği için kampanyanın tadını çıkarıyorum, ara sıra kendi iyiliği için çok matematiksel olsa bile. Bunun bir örneği olarak, üç ülke arasındaki romantizmin yolsuzluk gibi önemli bir romantizm temasını alma yolundan başka bir yol almaz, arkadaşlarını ülke dışına düştüğünde hakaret ettikleri pozisyonlara ustaca manipüle eden hain haçların şahsen ettiği gibi. Toplam Savaşta: Üç Krallık’ın yolsuzluğu, gelirinizi etkileyen bir yüzde değiştiricidir. Bu olay çok komik.

Sivri uç

Gerçek zamanlı savaşlar sayı oyunundan çok daha heyecan verici. Tatar yaylarına sahip üniteler, cıvataların voleybolu sonrasında sabit bir voleybolun önünü keser, atlı kuvvetler son dakikada takozlar oluşturur ve şarj olur, piyade kalkanlarını kapatır ve hasarı emer. Oluşumlar geri döndü ve bol miktarda var, ancak bunlara erişmek her zaman kolay olmuyor. Seçilebilecek çok sayıda genel sınıf vardır ve stratejistler daha zayıf olsa da gereklidir, çünkü oluşumları seviye atladıklarında öğrenirler. Bazı takipçiler de bunlara erişebiliyor, bu nedenle bir süvari cemaatine sahip bir çobanı atamak, kama oluşumunu bilecekleri anlamına geliyor.

Sivri uç
Sivri uç

Bir ordunun her birinde altı üniteye kadar emekli olan üç general olabilir. Bu, bir süvari, diğeri piyade, diğeri okçular ve mancınıklar olan dengelenmiş ordulara borç verir. Dengesiz veya hiper ihtisaslaşmış ordular yapamazsınız demek değil, sadece yanlış hissettiriyor. Generalin, savaşlar sırasında birbirleriyle iç içe olduklarını ifade eden rollerine uygun kişilikleri vardır. Beraber geçirdikleri süre boyunca özellik kazanıyorlar ve birbirleriyle rekabet ve dostluk geliştiriyorlar. Onları inşa etmek ve bir RPG’de parti üyeleri gibi silahlandırmak istiyorsunuz.

Warhammer

Birimler istediğim kadar kişiliğe sahip değil. Artık Warhammer oyunlarının varlığına bakmak, o cephede rekabet etmek her zaman zor olacak, çünkü iki farklı binici türü ne olursa olsun, asla orklar veya vampirler kadar farklı olamazlar. Kişilik cephesinde, birimlerin bazen yerinde durmasına ve bunun hakkında bir şey yapmadan önce çok uzun süre onları vurmanıza ya da açık bıraktığınız bir hedefi görmezden gelmenize ve yanlış olanı şarj etmenize yardımcı olmaz. Elbette, AI hiç bir zaman Yüksek Savaşın parlayan noktası olmadı, bu yüzden sürüşe hazırsanız şimdiye kadar alışmışsınızdır.

Total War Oyun İçi Savaş-İçeriği
Total War Oyun İçi Savaş-İçeriği

Generaller, kung-fu filmlerinin dışında saldırı animasyonları yaparken, sıradan askerler çarpıştığında, etrafta bir sürü frezeleme ve devam eden havada kayma var. Elbette, Warhammer oyunlarının en üst düzey deliliğinin hiçbiri yok, çünkü ateş yakan hidratlar yok ya da etrafta hararetli sallanan devler yok, ama Shogun 2’yi izlemek için çok eğlenceli yapan bireysel çatışmalar da yok. Bir mesafeden gayet iyi, ama yavaş hareket düğmesine basmak istersen, umursamazsın, HUD’un düşmesini sağlamak için K tuşuna bas ve yakınlarını izle.

Yine de gece savaşları muhteşem görünüyor. Birlikler kutuplarda kırmızı fenerler taşıyor ve kuşatma altındaki şehirler gökyüzünü alçak yıldızlara benzeyen kayan kağıt fenerlerle dolduruyor. Kış mevsiminde savaşlar yüksek kontrastlı karla kaplı haritalarda yer alırken, yılın diğer zamanlarında çiftçiler geçtikçe çeltik tarlalarında çalışıyor olabilirler. Liman şehirlerinde limandaki rıhtımda ve teknelerde vinç vardır.

 

Bu, hiçbir deniz savaşı olmadığını söyledi. Yaratıcı Meclis onlardan tamamen vazgeçmiş görünüyor ve ordular suya yöneldiklerinde gemilere binerken, denizde karşılaşmalar otomatik olarak çözülüyor. Yangtze gibi nehirlerin Çin’e stratejik olarak ne kadar önemli olduğu göz önüne alındığında, bu kaçırılmış bir fırsat. John Woo’nun Red Cliff adlı filminin, saatlerce süren birikimden sonra, otomatik olarak çözülen birisiyle sonlandığını hayal edin.

Anticlimax

Anticlimax, daha genel olarak Üç Krallık’ta bir sorundur. Kampanyanın belirli bir noktasında, önde gelen üç savaş lordunun kral olduğu ilan edildi ve kimin tek imparator olacağını belirlemek için savaşması gerekiyor. İlk rakibimin topraklarına düzgün bir orduyla yürüdüğümde beni terk ettiler ve bana teslim oldular, bu yüzden dikkatimi kalan son düşman olan Wu Krallığı olarak değiştirdim. Çok sayıda harekat ordusunu ekonomimin izin verdiği kadar güçlü bir şekilde harcadıktan sonra, başımın arkasından başlarına saldıracak kadar uzun bir yol boyunca tam bir yığın gönderdim, ordularımın geri kalanı köyleri ve küçük şehirleri yakalamak için sınır komşumuza yürüdü.

Birkaç mevsim sonunda nihayet tam gücünü ortaya çıkardım. Wu’nun en iyi orduları birbirine yakın kaldı, ancak biri yakınlardaki pusuya düştü. Generallerinden birinin keskin gözlere sahip olması, üstün sayılarla saldırması ve kolayca mağlup etmesi sayesinde bunu keşfettim. Güçlerinin geri kalanı hala zorluydu ve benimki başarısız pusu ortadan kaldırarak hafifçe zayıfladı. Tırmanma finali için karşı karşıya kaldık. Sonra da bir diplomasi pop-up’ı teslim olmak ve bağımlılık yapmak istediğini söyledi.

Nispeten kansız bir zafer güzel ve hepsidir ve AI’nın yenileceği zaman bildiği bir kredidir, ancak bir kampanyayı sonlandırmanın cehennemden uzak bir yoluydu. Teklife hayır diyebilirdim ve savaşı devam ettirebilirdim ama bu noktada zorbalık gibi görünebilirdi. Dediğim gibi, kampanya savaşlara bağlam katıyor ve bazen bu bağlam onlardan da uzaklaşabiliyor.

Total War Saldırı
Total War Saldırı

Bu eleştirilerden birçoğu – ezici bir son oyun, ya da tıknaz savaş animasyonları ya da yapay zeka – diğer Toplam Savaş oyunlarında da geçerlidir. Üç Krallık, çoğundan daha kötü değil, bir çoğundan daha iyidir. Diplomasi sistemi ve belki de düellolar gibi şeylerin Warhammer 3’e nasıl devam edeceğini görmek için sabırsızlanıyorum ve sonraki her ne olursa olsun, Üç Krallık’ın tanıdık bir formül üzerindeki başka bir yineleme rolünü geçmişe bakmak zor.

Şu anda bu kadar çok Toplam Savaş oyunu olmasının sorunu bu. Son ikisi hatıralarımızda hala taze iken yeni bir tane çıkıyor. Three Kingdoms, 2. yüzyıl Çin’ini deneyimlemek için çok iyi bir strateji oyunudur ve bununla onlarca keyifli saatler geçirdim. Doğru detayları yakından yakınlaştırdığınızda, iki generalin düelloya uğradığı ya da vassal sistemini kendinize doğru döndüren bir düşman olsun, bu muhteşem.

 

F1 Mobile Racing – Android En İyi Oyunlar

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz