Zula DirectX Device hatası genellikle yazılımsal bir hata olarak karşımıza çıkmaktadır. Zula DirectX Device hatası, DirectX paketi bilgisayarınızda kurulu ise bu hatayla karşılırsınız. Fakat DirectX paketini bilgisayarınıza yüklediyseniz yine aynı hatayı alıyorsanız bilgisayarınızın ekran kartı sürücü güncellenmemiş veya yüklenmemiş olabilir.

Zula DirectX Device Hatası Nasıl Çözülür ?

1. DirectX 9 paketini indirin bilgisayarınıza kurun. DirectX 9 paketini indirmek için tıklayınız.

2.Bilgisayarınızın öncellikle ekran kartı ve diğer sürücülerinizi güncelleştirin. En güncel driver bulma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız bu konu ile ilgili yazmış olduğum konuya göz atmak için tıklayınız.

3.Eğer bilgisayarınızda virüs var ise bu sistemin kararlı çalışmamasına sebebiyet verebilir. Bilgisayarınızda virüsleri tespit etmek için ücretsiz Eset Online Scan uygulamasını bilgisayarınıza indirip virüs taraması başlatabilirsiniz.

4.Bilgisayarınızdaki Zula oyununu kaldırın ve yeniden kurulum yapın. Mekanik HDD kullanıyorsanız elektrik kesilmesi gibi problemlerde oyunun sistem dosyalarından birisi bozuk olduğundan dolayı bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Oyunu yeniden kurmak bazen DirectX Device hatası gibi hatalara çözüm olabiliyor.

5.Eğer bilgisayarınızda dahili ekran kartı kullanıyorsanız DirectX Device Hatası alırsınız. Zula Sistem Gereksinimleri ile ilgili konuya göz atmak için tıklayınız.

6.Windows Update güncelleştirmelerini yapmıyorsanız bilgisayarınıza mutlaka Windows Update güncelleştirmelerini yapmayı unutmayın hem sisteminizin güvenliği hemde daha kararlı bir işletim sistemi için Windows Update olmazsa olmazlardandır.

Zula Sosyal Medya Hesapları

Facebook
https://www.facebook.com/zulaturkiye/
Twitter
https://twitter.com/zulaturkiye
Instagram
https://www.instagram.com/zulaoyun/
YouTube
https://www.youtube.com/user/ZulaTurkiye

Zula Hakkında

Zula’nın resmi facebook sayfasının hakkında sayfasından alınan bilgiler aşağıdaki gibidir.

Çıkış tarihi
22 Şubat 2015
Hakkında
İlk ve tek Türk yapımı MMOFPS oyunu Zula’nın resmi Facebook sayfasıdır. Zula’nın Gladyo ile mücadelesinde sen de tarafını seç!
Değişen dünya düzeninde, efendiler satranç tahtasında taşlarını diziyordu. Zafer kimin olacaktı? Küresel amaçlarla, stratejik operasyonlarla derinden yüzen Gladyo’nun mu, yoksa hayatlarını bir kenara atıp vatanlarını korumak isteyen Zula’nın mı?
Genel Bilgiler
Zula, ilk ve tek Türk yapımı MMOFPS oyunu olmanın haklı gururunu taşıyor. Düşük sistem gereksinimleri istemesine rağmen harika grafikleri olan Zula’da oyuncular, tanıdık simalara sahip karakterlerle, Üsküdar sahil ya da metro istasyonu gibi bildik yerlerin haritalarında kıyasıya mücadele edebiliyorlar. MadByte Games tarafından geliştirilen ve Lokum Games tarafından yayınlanıyor.
Ödüller
GameX 2015 En İyi Yerli Oyun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz